3 Sposoby na relaks, które możesz łatwo wprowadzić w życie

Wszyscy pędzimy przed siebie z coraz większą prędkością. Wstajesz rano, wyłączasz budzik, robisz śniadanie i wychodzisz do pracy. Później następuje lawina zdarzeń, rzeczy do załatwienia i ciągłych problemów i komplikacji. Takie życie może się mocno odbić na zdrowiu dlatego warto zadbać o to, żeby znaleźć dla siebie chwilę odpoczynku.

Właśnie dlatego mamy dla Ciebie dzisiaj 10 sprawdzonych sposobów na relaks, które możesz zacząć od zaraz.

No więc zaczynamy 🙂

1. Weź gorącą kąpiel przy świecach

Jeśli tylko masz w domu wannę, to skorzystaj z niej natychmiast. Ustaw w łazience świece zapachowe, zapal je i delektuj się przyjemnym zapachem. Możesz wybrać wiele różnych zapachów. Lawenda, drzewo sandałowe, eukaliptus, bergamotka i jaśmin to zapachy, które korzystnie wpływają na nasz organizm i pomagają się zrelaksować.

Następnie nalej do wanny ciepłej lub gorącej wody (jak wolisz) i ułóż się wygodnie, zapominając o całym świecie. Ważne jest, żeby w tym czasie wyłączyć lub wyciszyć telefon. Niech nikt Ci nie przeszkadza — to jest czas wyłącznie dla Ciebie.

Fajne świece zapachowe znajdziesz w Douglas tutaj: https://www.douglas.pl/pl/p/5001611041

2. Jedź do parku i weź z sobą wesołą książkę

Już wiele lat temu naukowcy udowodnili, że bliskość natury nas uspokaja. W końcu przez setki tysięcy lat ludzkość przemieszczała się i zajmowała różne terytoria, ciągle będąc blisko natury. Dopiero ostatnie kilkaset lat w historii człowieka sprawiło, że zaczęliśmy sie od niej oddalać.

Właśnie dlatego warto, jest zbliżyć się do niej i robić to jak najczęściej. Możesz oczywiście wybrać się na spacer, ale zazwyczaj parki w miastach są niewielkie i Twoje myśli szybko mogą zacząć wracać do problemów i wyzwań codzienności. Tutaj z pomocą przychodzi książka. Ale niech nie będzie to książka byle jaka. Może to być jakaś książka obyczajowa a najlepiej, żeby tętniła radością. Spraw sobie przyjemność i wybierz taką książkę, która sprawi Ci radość. Nie ważne co mówią rodzice, znajomi czy przyjaciele — to jest dla Ciebie.

Ciekawy wybór książek obyczajowych możesz znaleźć w internetowych księgarniach, takich jak ta: https://tantis.pl/literatura-obyczajowa-c5067

A skoro jesteśmy blisko natury i pejzaży to…

3. Naucz się malować

Malowanie potrafi naprawdę odprężać i wcale nie jest tak trudne. Dawniej trzeba było ukończyć przynajmniej jakiś kurs albo uczyć się malowania w szkole lub pod okiem mistrza. Dzisiaj wszystko jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy otworzyć YouTube i wpisać „nauka malowania” a przed Twoimi oczami zobaczysz tysiące różnych przewodników rysowania i malowania.

Możesz też kupić gotowe zestawy do nauki malowania po numerach. Takie zestawy są najczęściej tak zaprojektowane, żeby malowanie było łatwe i przyjemne. Składają się z płótna z zarysem obrazu i ponumerowanymi miejscami. Wystarczy otworzyć wieczko pojemnika z farba o odpowiednim kolorze i zacząć malować w odpowiednim miejscu.

Gotowe zestawy do malowania po numerach znajdziesz tutaj: https://www.lofty-home.pl/219-malowanie-po-numerach

Podsumowanie

Jeśli mielibyśmy opisać w kilku słowach, jak szybko się zrelaksować to byłoby coś takiego. Wybierz się blisko natury i odwróć swoją uwagę od problemów czymś przyjemnym. Obydwie części tego procesu są równie ważne dla osiągnięcia spokoju.

Powodzenia i dużo spokoju.