Czy warto kupić czarną lampę podłogową?

Każdy z nas szuka ciekawych dekoracji do swojego domu. Przeglądamy sterty katalogów w poszukiwaniu fajnych dodatków i lekką zazdrością spoglądamy na wnętrze sąsiadów. Prędzej czy później podczas naszych „przygód” z dekoracjami staniemy przed wyborem odpowiedniej lampy do domu.

Dzisiaj chce przedstawić Ci pomysł zastosowania czarnej lampy podłogowej. Czarne lampy podłogowe mają w sobie swój niepowtarzalny urok. Jeśli Twoje ściany są jasne to z pewnością lapa w takim kolorze, będzie się mocno wyróżniać w salonie. Nie ma w tym nic złego. Można ustawić taką lampę i po prostu zaakceptować, że będzie przykuwać wzrok gości.

Trzeba tylko dobrze przemyśleć jej lokalizację.

Ustawiona w kącie, tuż przy zasłonie może nie dawać tak spektakularnego efektu. Myślę tu o lampie stojącej na podłodze. Taka lampa może służyć nie tylko jako dekoracja. Możesz jej używać jako źródło światła podczas czytania książek lub oglądania telewizji. Wiele podręczników podaje, że dobrze jest mieć źródło światła za plecami, kiedy patrzymy na telewizor. W takiej sytuacji obraz nie razi nas tak bardzo. Jeśli z kolei umieścimy lampę tuż obok telewizora, to będzie nas oślepiać i może z czasem powodować problemy ze wzrokiem.

Wróćmy jednak do tematu czarnej lampy podłogowej.

Ten kolor lampy będzie ładnie wyglądać we wnętrzach w stylu industrialnym i skandynawskim. Takie wnętrza mają najczęściej jasne ściany, dlatego dodatki powinny z nimi mocno kontrastować. Dodatkowy efekt możesz uzyskać, jeśli wybierzesz czarną lampę wykonaną z metalu, malowaną na wysoki połysk. Taka lampa będzie pięknie odbijać wnętrze i może nawet pasować do domu w stylu glamour.

Ciekawy wybór lamp podłogowych znajdziesz na stronie: https://www.lofty-home.pl/254-lampy-podlogowe