Jak spędzić kwarantannę COVID z dzieckiem?

Kwarantanna to nic przyjemnego. Jeśli Jednak zdarzyło ci się, że musisz zostać w domu, a masz pod opieką dziecko, to pomyśl, jak możecie spędzić wspólnie czas. Oczywiście można włączyć telewizor, puścić dziecku bajki albo jakiś film, ale można też wykorzystać ten czas, żeby pogłębić więzi z dzieckiem.

dzieciaki mają naturalną chęć do ciągłej zabawy. Jeśli pozwolisz dziecku trochę się ponudzić natychmiast znajdzie sobie jakieś zajęcie. Oczywiście nie zawsze jest to zajęcie, które pochwalamy, ale czasami warto.

Jeśli chcesz zająć dziecku czas, to pomyśl o wspólnym malowaniu. Możesz do tego celu wykorzystać zwykłą kartkę i farbki. Możesz też zaopatrzyć się w gotowy zestaw do malowania dla dzieci. Takie zestawy to doskonały sposób na naukę malowania. Każdy zestaw składa się z płótna, farbek i pędzla. Farbki są ponumerowane, a poszczególne części płótna zawierają odpowiednie numery. W ten sposób możesz z łatwością namalować swój własny obraz.

taka zabawa z pewnością pomoże dziecku rozwinąć zdolności artystyczne. Nie wszystkie dzieci od razu łapią, w jaki sposób można malować obrazy.

szczególnie gra światła i cienia nie jest taka prosta dla opanowania.

Korzystając z malowania po numerach, możesz nauczyć dziecko jak naprawdę Widzi świat. Całkiem możliwe, że obudzą się w nim kreatywne zdolności. Bardzo wiele dzieci, które zaczęło swoją przygodę z malowaniem poprzez takie gotowe zestawy, rozwija się dalej w tym kierunku.

Na rynku dostępne są tysiące gotowych wzorów obrazów do samodzielnego malowania. Dla dziewczynki możesz wybrać różowego jednorożca, który skacze wesoło po tęczy. Z pewnością będzie zachwycona.

Z kolei dla małego chłopca możesz wybrać zestawy z robotami. Chłopaki zawsze fantazjują o kosmosie, podbojach albo o cybernetycznym kumplu, z którym mogą pogadać o wszystkim.

Takie zestawy do malowania pozwolą ci zbliżyć się do swojego dziecka. Wspólne malowanie po numerach umocni wasze więzi, a tobie pozwoli się zrelaksować.

Czas pandemii jest trudny, dla nas wszystkich. Szczególnie trudna może być kwarantanna. W głowie rodzi się niepewność. Człowiek zastanawia się, czy będzie zdrowy, Czy wszystko będzie w porządku. Martwi się o bliskich.

W takich momentach dobrze jest się odprężyć. Nie myśleć o tym wszystkim i dodatkowo spędzić kilka fajnych chwil z dzieckiem.

Przygotuj sobie odpowiednią przestrzeń w domu. Wystarczy trochę miejsca na stole. Zabezpiecz go odpowiednio jakąś ceratą albo folią. Tak, żeby go nie pobrudzić. Wyjmij farbki z opakowania i po prostu maluj razem z dzieckiem.

Jeśli chcesz, to możesz zmienić kolejność kolorów. Nie musisz malować dokładnie tak, jak jest w instrukcji. Przyglądaj się swojemu dziecku. Może ono zaproponuje inne kolory, w innych miejscach. Pozwól mu się bawić i raz na jakiś czas zapomnij o wszystkich regułach. Zobaczysz, że spędzony w ten sposób czas będzie sympatyczny i po prostu fajny. Jeszcze długo będziecie go wspominać. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić takie zestawy do malowania to znajdziesz ich pełno w sieci. Ja polecam te, które są w sklepie internetowym Lofty-Home, ale z łatwością znajdziesz ich dużo więcej.